1. Nuo kada galima/rekomenduojama kineziterapija kūdikiui?
Nėra nustatyto tikslaus kūdikio amžiaus mankštoms ar masažams pradėti, jei apie tai nerodo sveikatos sutrikimo ženklai ar gydytojų rekomendacijos. Jei turit galimybę gyventi ir mėgautis esama padėtimi, tai ir duokite laiko tiek sau pailsėti, tiek apsipraskite vieni su kitais, susidėliokite dienos ritmą ir myluokitės, glostykitės, pasimėgaukit vienas kito draugija. Mažyliui visai nebūtina skubėti mankštintis ar būti liečiamu nepažįstamų rankų. Jei leidžia aplinkybės, vizitą raidos aptarimui planuokite 2-3 gyvenimo mėnesį, kad gautumėte mini pamokėles, kaip taisyklingai kūdikį nešioti, kaip atrūginti, ką daryti esant pilvuko bėdoms ar ko geriau visai nedaryti.

2. Kiek laiko trunka su kūdikiu kineziterpinis susitikimas?
Tai labai individualu. Pirmo vizito metu mažylis apžiūrimas, įvertinamas plius mankšta. Apmokoma pratimus atlikti namie savarankiškai. Susitikimas dažniausiai trunka 30-45min. Pirmas vizitas gali trukti iki 60min.

3. Kiek trunka kineziterapija su vaiku?

45-60min.

4. Kaip vyksta kineziterapija su spec poreikių turinčiu vaiku?

Viskas lygiai taip pat, kaip ir su kiekvienu vaiku, nesvarbu, kokia diagnozė. Visi atėję testuojami, pakalbame, įvertiname situaciją, nusistatome tikslus, galimybes ir dirbame tiek, kiek vaikas leidžiasi. Kiek galima, dirbame be streso, ašarų ir vis ieškome, kaip padaryti daugiau per žaidimo prizmę, geras emocijas. Visi vaikai savo širdelėmis ir norais vienodi, visi nori būti priimti, mylimi tokie, kokie yra - tą ir darome.

5. Kada taikote DMI terapijos metodą? Kuo jis ypatingas?
Neretai DMI taikau šalia mums visiems žinomos kineziterapijos, kaip papildomą elementą, jtačiau tėvams pageidaujant, galima dirbti vien pagal DMI. Aš tikiu, kad po didelių darbų turi būti malonios pertraukos, kad vėl pasikrauti, noriai dirbti ir taip vis po žingsnelį judėti pirmyn, tad neretai šeimoms rekomenduoju darbą 2-3sav sesijomis po 1,5-2val kasdien, o tada užtarnautas poilsis nuo specialistų ir namų darbai savarankiškai namie.

6. Ar stebite, matuojate savo pacientų rezultatus?
Taip.

7. Ar vedate grupinius užsiėmimus?
Deja, šiuo metu ne. Užsiregistruokite grupinėms vaikų mankštom įvardindami vaiko amžių ir, kai susirinks grupė, aš būtinai Jus pakviesiu.

8. Ar normalu, jei kūdikis/vaikas visos kineziterapinės procedūros metu verkia?
Žinoma. Kaip kiekvienas suaugęs, taip ir kiekvienas vaikas esame skirtingi ir tai nuo amžiaus nepriklauso. Vienam patinka iškart eiti į kontaktą ar būti liečiamu, kitam reikia laiko, o dar kažkam tai visai nepriimtina. Dar reikia suprasti, kad kineziterapija su vaiku nėra tik smagus žaidimas. Kad ir kiek žaidimo, švelnumo ten bebūtų, pirmo vizito metu išsiaiškiname, kur vaiko raidoje yra silpna vieta ir su tuo dirbame, stipriname ir pan. Vadinasi, susitikimo metu vaikas tam tikra prasme yra diskomforte, taigi visai normalu reaguoti garsu, ašaromis, pykčiu. Dirbti su verkiančiu, piktu vaiku niekam nėra lengva, bet palengva, kantriai, su pertraukom ir šalia esančio artimojo apkabinimais bei kiekvieno ritmu judame link bendro tikslo.

9. Ar leidžiate tėvams, seneliams dalyvauti užsiėmime?
Neretai tėvai mankštos metu yra pagalba tiek vaikui, tiek man ir tiesiog papildomos “saugios ir savos” rankos. Žinoma, būna atvejų, kai savas žmogus sukelia daugiau vaiko emocijų, pykčio, tada tenka dirbti likus be artimųjų. Tėvai grįžta tik pabaigoje aptarimui ar išgirsti namų darbus
Tiesa, su kūdikiais iki pusės metų VISADA kas nors iš artimųjų prašomi likti kartu.

10. Kuo DMI terapijos metodika skiriasi nuo įprastos vaikų kineziterapijos? Kada kuri taikoma?

Vienam nepakeliamai sunki galvos ar liemens kontrolė, kitam tiesiog silpni pilvo ar tik tam tikros kojų dalies raumenys. Vadinasi, kineziterapijos užsiėmimas su vaiku visada yra tik jam ir tik tuo metu skirta programa. Bet kokiu atveju, viskas susiję su kūno aktyvinimu, judesių lavinimu, mokymu kaip vieną ar kitą judesį taisyklingai atlikti ir, svarbiausia, kad vaikas, nesvarbu amžius ar pažeidimas bei jo lygis, pats suvoktų kaip galima pačiam savo kūną kontroliuoti ir konkretų veiksmą atlikti. Tokiu principu dirbant skatiname vaiko galvos smegenų regeneracijos procesus, kurie yra kelias į vaiko raidą ir tolimesnius visus procesus. DMI yra puikus metodas, siekiantiems intensyvaus darbo su vis didesnių galimybių ieškojimu, kai mažai pagalbos, fizinio prilaikymo, o atlikti judesį kažkaip reikia :) Tik keli mėnesiai šia terapija džiaugiasi Lietuvos vaikai, bet aš ir tėveliai matome puikius rezultatus, o taikyti galima nuo mažiausio kūdikio iki beveik paauglio, nes kūno balansas, koordinuoti ir tvarkingi kūno judesiai be asimetrijos, koordinacija yra visų mūsų siekiamybė. DMI terapiją galima derinti kaip įprastos kineziterapijos elementą, bet ir kaip vientisą, pilnai pagal šį metodą fizinės raidos aktyvaciją. Aš asmeniškai neretai rekomenduoju dėliotis tam tikrais intervalais, pvz., 2-3sav kasdien ir intensyviai po 1,5-2val ir tada kelias sav visiškas poilsis nuo mankštų su specialistų, tik pagalbiniai pratimai, kaip namų darbai, kad pailsėtų, atsistatytų ne tik raumenų sistema, bet poilsio gautų ir vaiko nervinė sistema, persikrautų, naujų jėgų prikauptų ir teigiamų emocijų pasipildytų. Dar gi šeima galėtų pailsėti nuo vežiojimo, mėgautųsi ramia ar bent kažkiek ramesne laiko tėkme.


11. Kas yra DMI terapija? Kam ji naudinga ir kodėl?

DMI terapija dar ganėtinai nauja, o Lietuvoje tai visiška naujovė, tad man reikia daugiau laiko konkrečių rezultatų aptarimui platesniu mastu, mat kol kas daugiau teorijos nei praktikos, tačiau galiu drąsiai teigti - tai labai efektyvus metodas, skirtas vaikų stambiosios motorikos lavinimui, kilęs iš Izraelio ir taikomas visame pasaulyje, o rezultatai stebina. Metodas skirtas bet kokio amžiaus vaikams, bet kuo ankstesnis startas, tuo greitesni stambiosios motorikos rezultatai, o kartu akivaizdūs pasikeitimai ir visų vaiko gebėjimų įvertinimuose - vaiko garsai, komunikacija, smulkioji motorika, emocijų raiška ir kt.


12. Ar turiu savo vaiką kaip nors paruošti prieš kineziterapiją?

Atsakysiu pirmiausia kaip keturių vaikų Mama. Aš visada savo vaikus paruošiu bendra informacija - kur ir pas ką važiuosim, ką ten darys, kodėl to reikia ar ko iš vaiko tikimasi, kas gali patikti arba būti nemalonu, bet.. tada eina padrąsinimai, paskatinimai, nuraminimas, kad būsime kartu ir pan. Kineziterapija lygiai tas pats. Pas mane Jūs atvykstate su lūkesčiais, neraminančiais klausimais, pastebėjimais. Nieko papildomai ruoštis nereikia, nebent pasiimkite mylimą vaiko žaislą, kūdikiams savo patiesaliuką ar skaniuką kaip apdovanojimą - Jūs geriausiai žinote, kokie dalykai Jūsų vaiką nuramina. Man svarbu vaiko patogi, sluoksniuota apranga, kurią lengva nurengti ir kad bent 20min iki susitikimo vaikas būtų nevalgęs.

13. Ką su savimi turėti atvykstant į mankštą?

Nieko specialaus turėti nereikia. Jei turite sveikatos išrašus, pasiimkite. Jei vaikas linkęs atpilti - turėkite kuo perrengti. Ekstra sauskelnių kabinete visada yra, tačiau turėti garantuotai jūsų vaikui tinkamą dydį ar modelį geriausia bus, jei tuo pasirūpinkite patys.
Pledukas kūdikiui, mylimas barškutis suteiks saugumo, mėgstamas traputis vyresniems motyvuos susikaupti ir pabaigti. Jūs tik atvykite patys gerai nusiteikę ir pasitikėkite manimi - aš stengsiuosi, kad nieko daugiau Jūsų vaikui nereiktų.

14. Ar yra kada atsisakote su vaiku dirbti?

Dar tokio atvejo nebuvo - dirbu ir su piktu, ir su agresyviai nusiteikusiu, ir su užsispyrusiu vaiku. Visada stengiuosi, kiek mano galimybės leidžia, iš kiekvienos situacijos paimti ir suteikti kiek galiu geriausio. Tačiau visada prašau tėvelių man nevežti sergančių, vemiančių ar blogai besijaučiančių vaikų. Supraskite, juk jei Jūs neturite jėgų dirbti, blogai jaučiatės, ar norite kažkur važiuoti, sportuoti? Ir žinoma, saugokime vieni kitus, kad virusai neplistų.

15. Kokia yra užsakymo atšaukimo galimybė?

Būtina apie neatvykimą informuoti vėliausiai likus 3val iki sutarto vizito, kitaip bus užskaityta kaip įvykęs užsiėmimas ir teks apmokėti 50proc. sumos, Galite tai padaryti bet kokiu Jums patogiu būdu - trumpąja SMS žinute, laišku ar soc.tinklų žinute. Skambinti man visada prašau mažiausiai, mat, dirbdama ir rankose laikydama pacientą, retai kada galiu atsiliepti.


16. Ar galima už paslaugas apmokėti kortele?

Ne, bet visada galite atsiskaityti grynais arba pavedimu.


17. Kaip pas Jus užsirašyti vizitui?

El. laiške info@vaikukinezi.lt parašykite kuo aš galiu padėti, kuris laikas - ryte ar popiet Jums geriausias ir aš parašsiu ką turiu artimiausio pasiūlyti - beliks tik išsirinkti. Taip pat lengvas būdas rašyti IG, Fbk tinklų žinutę. Skambinti siūlau rečiausiai, bet, jei tuo metu dirbu, perskambinsiu atsilaisvinusi ir sutarsim.


18. Ar dirbate nuotoliu? Kaip tokiu būdu vyksta darbas su vaiku?

Taip, dirbu ir nuotoliu. Viskas vyksta labai panašiai. Konsultacija video skambučiu, problemos aptarimas, ištyrimas ir pratimai. Aš dirbu su lėle, Jūs su savo vaiku.


19. Ar atliekate fizioterapijos procedūras?

Taip, spec prietaiso pagalba taikau elektrostimuliaciją kai kartu su pratimu papildomai stimuliuojamas raumuo. Elektros dirgiklių dėka galima įsitempusį raumenį atpalaiduoti, sumažinti skausmą.

DUK